Broušení parket, renovace masivních podlah

Mezi výhody parketových a jiných masivních dřevěných podlah patří kromě nádherného přírodního vzhledu a komfortu při používání zejména dlouhá životnost . Po mnohaletém používání však může i dřevěná podlaha na své kráse něco ztratit. Pak přichází na řadu broušení parket.

Proč se pustit do broušení parket

Často se setkáváme s tím, že parkety byly v minulosti přikryty kobercem nebo PVC. V mnoha případech je dřevěná podlaha v zachovalém stavu a odborné zbroušení parket oživí jejich původní krásu.

V rámci našich služeb též renovujeme dřevěné podlahy. Postup je velmi podobný jako u pokládky nových parket:

  • Nejdříve provedeme bezplatnou obhlídku a náš zkušený kolega posoudí stav podlahy, na jehož základě pro vás vypracujeme bezplatnou cenovou nabídku.
  • Renovace dřevěné podlahy začíná mnohonásobným hloubkovým broušením parket profesionálními stroji s odsáváním.
  • Následuje trojnásobné lakování včetně mezibroušení při použití ekologického laku, případně hloubková impregnace podlahy na bázi přírodních olejů a vosků. Tmelení spár mezi parketami provádíme pouze po dohodě se zákazníkem.

Broušení parket svépomocí?

I v případě, že se rozhodnete zrenovovat si podlahu svépomocí, vám poradíme s postupem broušení parket a vhodnou volbou povrchové úpravy. Budete-li mít zájem, zapůjčíme vám též potřebné brusky na parkety pro kvalitní renovaci podlah.

Ať už máte zájem o broušení parket, nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás a my vám rádi vyhovíme.