Vícevrstvé parkety Scheucher parkett

třívrstvé parketyDřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy WOODflor a MULTIflor jsou vhodnou náhradou za podlahu z masivních parket. Jsou vyrobeny ze dvou, nebo častěji ze tří vrstev masivního dřeva, z nichž pouze vrchní vrstva je z tvrdého dřeva (1), tvořícího dekor podlahy. Vrchní vrstva má obvykle tloušťku cca 3,6 mm, spodní 1 nebo 2 vrstvy (2 a 3), tvořící konstrukci lamel, jsou lepeny křížem, což vylepšuje objemovou stabilitu dílu. To umožňuje, že tyto podlahy se dodávají s povrchovou úpravou. Vyrábějí se v dekorech z nepřeberného množství dřevin včetně netradičních povrchových úprav a barev. Obvyklá tloušťka je 14 mm, šířka 140 - 182 mm a délka 2200 mm.

WOODIflor

Parkety

Díky harmonické souhře parketových podlah, stěn, nábytku a vybavení můžete Vašemu osobnímu stylu bydlení propůjčit mimořádný výraz.

Individuální kombinace se správnými barvami koneckonců zaručí, že celkový dojem bude sladěn. Nejenže ovlivňujete celkový výraz obydlí, rovněž v něm zrcadlíte Váš vlastní charakter, a tím i sebe sama.

Tabulka tvrdosti dřevin dle Brinella

dřevěné podlahy Steirer Parkett3-VRSTVÁ PODLAHA - PRKENNÝ VZOR

Rakouské dřevěné podlahy Steirer Parkett jsou známy pro svoji vysokou kvalitu zpracování, vynikající zámkový systém NOVOLOC 5G a v neposlední řadě pro svoji příznivou cenu.

Vysoká kvalita výrobku je výsledkem spojení prvotřídního přírodního materiálu a moderních výrobních linek.

Dubové podlahy mají navíc mnoho možností třídění, barevného provedení a povrchových úprav.


Technický list

Produkt Vícevrstvé podlahy z 3-vrstvé dřevěné konstrukce s pokládkou bez lepení
Dřeviny  Javor kanadský, Dub, Doussie, Iroko, Buk pařený, Třešeň americká, Jatoba, Ořech, Merbau
Rozměr 14 x 182 x 2200 mm
Balení 6 Lamel/Balení = 2,402 m2, 40 Balení/Paleta = 96,8 m2 v zámku NovoLOC
 resp. 42 Balení = 100,9 m2 v P+D
Pokládka Plovoucím způsobem NovoLOC, nebo Pero/Drážka pro celoplošné lepení, popř. plovoucí při slepení v pero/drážce
Lepení UF(termoset)-E1-Lepidlo
Povrchová úprava SEDA: Olej/Vosk na bázi přírodních surovin s přirozenou dobou schnutí, nevytvářenící film a částečně opravitelný
TENSEO CLASSICO: UV-Lak v sedmi vrstvách, bez rozpouštědel a emisí.
Požární odolnost Cfl-s1 při celoplošném přilepení, jinak Dfl-s1
Podlahové vytápění Tepelný odpor RT = 0,101 m
Použití Podlaha a stěny, obytné a komerční prostory


Třídění

Steirer Parkett - Třídění Dub SelectPrkno Dub Select

Nejlepší třídění Select budí na podlaze efekt nenápadné elegance. Třídění Select je bez suků a běle, s přirozenou kresbou dřeva a s dekorativními stejnobarevnými letokruhy ve velmi vysoké kvalitě.

Steirer Parkett - Třídění Dub NaturPrkno Dub Natur

Přirozeně se vyskytující malé rozdíly v barvě s malými pevnými suky a jen velmi málo tmavých suků zdůrazňuje přirozenost tohoto třídění. Celkový vzhled může působit klidným dojmem, aniž by hrozilo nebezpečí monotónnosti. 

Steirer Parkett - Třídění Dub SukatýPrkno Dub Sukatý

Charakter této podlahy je určen mnoha malými  a středně velkými suky, které jsou pevné a mohou být i černé. Vzhledem k nepřítomnosti běle má prostor ušlechtilou povahu venkovských domů. 

Steirer Parkett - Třídění Dub RustikalPrkno Dub Rustikal

Jak již název napovídá, cílem je kouzlo rustikální podlahy. Toho je dosaženo přítomností běli a malými až středně velkými suky. Dokonce i hra barev dubu podporuje tento cíl. Živá podlaha pro mnoho stylů.

Steirer Parkett - Třídění Dub CountryPrkno Dub Country

Návrat do dob starých prkenných podlah s výhodami vrstvených podlah, to byla naše reakce na požadavky trhu. Suky ve všech variantách, běl, částečně popraskané, výrazná kresba dřeva a všechny možné barevné varianty dubu, vám pomohou dosáhnout vzhledu staré prkenné podlahy, se všemi výhodami technologie vrstvené podlahy.

Tabulka tvrdosti dřevin dle Brinella